Zľava 20% na PYŽAMÁ a NOČNÉ KOŠIEĽKY s kódom: 20PYZAMA 💣

3 chyby pri výbere uterákov

3 najčastejšie chyby, ktoré robíte pri výbere uterákov a osušiek

Po horúcej kúpeli na vás namiesto nadýchaného a mäkučkého uteráka čaká hrubý kus látky, ktorý už dávno nesaje, ako má? Myslíte si, že každá osuška skrátka časom stratí svoju jemnosť a že sa s tým nedá nič robiť? Omyl. Stačí len vedieť, ako vybrať tú správnu.

Osušky a uteráky si kupujete len tak mimochodom podľa ceny? Potom sa nemôžete čudovať, že po jednom vypraní vyzerajú, ako by ste ich mali v rodine po generácie. Ale pritom to nemusí byť vôbec žiadna veda.
 
Stačí sa vyvarovať týchto chýb:
 1. Nie je pre vás dôležitý materiál
  Chcete sa po kúpeli zahaliť do hodvábne jemné osušky? Chcete osušku, ktorá dokonale saje? Potom je čas začať sledovať, z akého materiálu je vyrobená.


  Ideálne je zvoliť 100% česanú bavlnu. Tá je jemná, skvele saje a svoje kvality si zachováva aj po mnohých praniach. A prečo práve česaná bavlna? Česaním sa oddelí vlákno, z ktorého sa vyrobí skutočne kvalitný uterák čí osuška. Zo zvyšku, ktorý sa česaním odstráni, sa potom vyrábajú lacné uteráky, ktoré sú síce vyrobené tiež z bavlny, ale zďaleka nie sú tak mäkké a nesajú tak dobre.

 2. Vyberáte si nevhodný rozmer a gramáž
  Výrobcovia uterákov a osušiek neustále zmenšujú ich veľkosť. Výsledkom sú uteráky, do ktorých sa nedajú pohodlne zabaliť vlasy a osuška, ktorú sotva omotáte okolo tela. Tradičný rozmer uteráka 50x100 cm a osušky 75 či 85x150 cm sa ale stále dá zohnať.


  Soft Cotton ponúka uteráky a osušky v tradičných rozmeroch a vysokej gramáži, takže sú o 12% väčšie a majú až o 50% viac gramáže než je aktuálny štandard.

  A čo je to vlastne gramáž?
  Ukazuje, koľko váži 1m² uteráka. Najčastejšie narazíte na 250 g / m², ale skutočný komfort zažijete až s 500 g / m² a viac. Čím vyššia gramáž, tým väčšia savosť a dlhšia životnosť uteráka.

 3. Neviete, ako sa o uteráky a osušky správne starať
  Keď sa rozhodnete investovať do kvalitných osušiek, určite chcete, aby vám vydržali čo najdlhšie krásne a hebké.

  Tu je pár tipov, ako sa o ne starať:

  - Pred prvým praním si pozorne prečítajte štítok a dodržte priložené pokyny.

  - Radšej ako prášok na pranie použite prací gél.
  - Ideálne je sušiť uteráky v sušičke. Nenastavujte ale príliš vysoké teploty, aby nedošlo k poškodeniu vlákien. Ak sušičku nemáte, nevadí. Ale nikdy ich nesušte na horúcich radiátoroch.
  - Froté nikdy nežehlite! Žehlením materiál stráca pôvodný vzhľad aj schopnosť absorbovať vodu.
 
Tip na záver: Kam pre kvalitné uteráky a osušky?
 
Chcete skutočne kvalitné osušky, ktoré budú slúžiť dlho a budú stále krásne a hebké? Mrknite na SoftCotton.sk, kde nájdete štýlové uteráky a osušky v mnohých dizajnoch. Vyberať môžete tiež z darčekových sád, ktoré sú skvelou voľbou ako darček.