Pri akej teplote prať uteráky?

Uteráky môžu byť nezvyčajnou ozdobou každej kúpeľne. Dodajte aj vy vaši kúpeľni eleganciu a pohodlnú atmosféru. Toho docielite najmä vďaka nadýchaným a farebne zladeným uterákom a osuškám. Často sú tie, ktoré sú kvalitné a zároveň majú krásny vzhľad, drahšie. Vyššiu cenu však vykompenzuje ich kvalita a s ňou spojené dlhodobé používanie. Samozrejme ale za predpokladu, že sa o nej riadne postaráme.

Dôležité je pranie pri správne zvolenej teplote a s použitím vhodných pracích prostriedkov. To je dôležité nielen z estetických dôvodov, ale aj z hľadiska hygieny, pretože sú priamym prostriedkom, ktorý používame k vysušeniu tela po opustení vane alebo sprchy. Správne ošetrené uteráky budú lepšie absorbovať vlhkosť a budú šetrnejšie k našej pokožke.

Ako sa starať o uteráky?

Pri správnej starostlivosti, uteráky vydržia oveľa dlhšie a udržia si svoju farbu. Stačí dodržiavať jednoduché pravidlá týkajúce sa ich pranie. Vďaka nim budú osušky nielen krásne vyzerať, ale aj skvele voňať a dobre absorbovať vlhkosť. Novú osušku či uterák treba vyprať ihneď po zakúpení, a to nielen z hygienických dôvodov, aby sa zmyli všetky chemikálie použité pri výrobe, preprave a skladovaní, ale aj preto, že nový uterák neabsorbuje vlhkosť.

Okrem toho, že budete dodržiavať pokyny výrobcu na štítku všitý do každého uteráka, náležite oddeľovať farby a prať pri správnej teplote, nezabudnite na to, aby práčka nebola celkom naplnená. Vďaka tomu sa k nim voľne dostanú pracie prostriedky a voda, na základe čoho si budete istí, že vaša bielizeň bude určite vypraná. Tento princíp sa oplatí používať nielen pri praní uterákov a osušiek.

Kľúčovou otázkou je, na koľko stupňov perieme uteráky?

Teplota prania by mala byť zakaždým prispôsobená materiálu, z ktorého sú vyrobené. Najčastejšie, pokiaľ ide o bavlnené uteráky, je teplota 40 - 60 ° C. Niekedy počujete názory, že uteráky sa najlepšie perú na 90 ° C, ale ak nepôsobíme v oblasti hotelierstva, kde je to z hygienických dôvodov nevyhnutné, nemali by sme ich prať pri tak vysokých teplotách, pretože materiálu to škodí a dochádza k strate nadýchanosti. Pri výbere pracieho prostriedku navyše venujte pozornosť tomu, aby sa ľahko opláchnul a dobre rozpustil. Vhodné sú teda jeho rôzne kvapalné formy, gély alebo prácou kapsule. Samozrejme je nutné vybrať správnu variantu pre farebné alebo biele , vďaka čomu budeme chrániť farbu uteráka počas samotného prania.

Tiež je dôležité nepridávať pri praní uterákov žiadne zmäkčovadlá, pretože by to nepriaznivo ovplyvnilo následnú absorpciu vlhkosti. Spôsobom, ako si môžeme doma zmäkčiť uteráky, môže byť pridanie šálky bieleho octu alebo pol šálky jedlej sódy do práčky. Keď hľadáte kvalitné uteráky, oplatí sa skontrolovať ponuku SoftCotton.sk, kde okrem záruky kvality nájdete širokú škálu farieb a mnoho variantov veľkostí. Web nášho obchodu navyše ponúka uteráky z bambusového vlákna, ktoré má antibakteriálne vlastnosti a je vhodné pre citlivú pokožku.

Recycled Claim Standard