Garancia výmeny nevhodného darčeka až do 10. 1. 2024

Dostávate uteráky a osušky priamo z tkáčskeho stavu. Ak sme si vhodne vybrali farebnosť, štýl a rozmer, nemali by sme zabudnúť na správne pranie a sušenie, čo je základným predpokladom dlhej životnosti. Tieto informácie nám poskytne aj malá vignetka "visačka". Symboly, ktorým nerozumieme, nám objasnia školení predajcovia, alebo si ich vyhľadáme tu PRÁCIE SYMBOLY.

Pred prvým použitím nezabudnime uteráky samostatne vyprať. Zabránime tak uvoľneným vláknam "prilepiť" sa na naše oblečenie.

Preto je nutné opatrne zaobchádzať s Vaším novým uterákom alebo osuškou, aby ste predišli možným zatrhnutiam očiek (zlomenými nechtami, prstienkami, zipsami atď) ešte pred prvým vypraním, počas ktorého dôjde k nepatrnému zrazeniu, čím sa očká pevne uchytia do tkaniny a uteráky sú pripravené na použitie.

Ako prať froté uteráky? Uteráky aj osušky by mali byť prané v teplote 40 ° C, riadne vymáchané a potom ak si prajete, môžu byť sušené v sušičke s nízkym až stredne vysokým tepelným nastavením.

Neodporúčame používať na uteráky avivážne prostriedky, pretože vypĺňajú medzierky v tkanine a následne dochádza k zníženiu savosti.

Starostlivosť o froté uteráky je jednoduchá vďaka výnimočným vlastnostiam východiskovej suroviny - bavlny aj bambusového vlákna. K problémom dochádza väčšinou nesprávnym zaobchádzaním s uterákmi a osuškami alebo nevhodnou starostlivosťou. Preto je nutné si vždy pozorne prečítať návod na pranie a udržiavanie.

 

Zmena farby

Počas prvých niekoľkých prania môže dôjsť k zafarbeniu vody v dôsledku tzv. púšťania farby. Púšťanie farby je spôsobené nadbytočnými farbiacimi molekulami, ktoré obklopujú bavlnené vlákna. Tieto farbiace čiastočky sa môžu uchytiť na iných tkaninách. V prípade púšťania farby sa pôvodná farba uteráku podstatne nezmení. Pre istotu perte tmavo sfarbené uteráky najmenej 3x oddelene. To znamená, že u najmenej prvých troch pranie by uteráky rovnakých farieb mali byť prané spoločne, tj. biele s bielymi, tmavo modré s tmavo modrými. Ručné pranie tak aj pranie v práčke je možné, ak sa budete však riadiť bežným návodom na pranie.

Stálofarebnosť môže byť tiež ovplyvnená použitím pracieho prášku, ktorý obsahuje optický zjasňovací prostriedok. V tomto prípade zmena farby nie je spôsobená nižším stupňom stálofarebnosti použitých farbív, ale týmito prostriedkami. Optické zjasňovacie prostriedky sú produkty, ktoré absorbujú neviditeľné UV lúče denného svetla a vyžarujú ich späť ako viditeľné svetlo. V dôsledku tohto javu sa môže objaviť zdanlivá zmena farby. Prítomnosť optického zjasňovacieho prostriedku v pracích produktoch je uvedená na obale.

Nie je doporučené užívanie nestálofarebného chlóru pri praní farebných uterákov, bielenie by spôsobilo stratu farieb.

 

Tvorenie chuchvalcov

Tvorenie chuchvalcov je spôsobené uvoľnením vlákien. Krátke staplové vlákno sa odtrhne od dlhého staplového vlákna a toto sa prejaví ako malé bavlnené body na Vašej tkanine. Vznik chumáčov môže byť tiež vyvolané odieraním, buď medzi rôznymi časťami jedného textilného produktu alebo medzi vlastným výrobkom a iným predmetom. Preto sa odporúča naplniť práčku aspoň do polovice. Keď práčka nie je naplnená úplne, uteráky sa viac odierajú o steny bubna práčky, namiesto aby na ne vo väčšej miere pôsobili molekuly vody.

Postrihané (rôzne velúr úpravy) tkaniny majú väčšiu tendenciu k vytváraniu chuchvalcov ako froté slučkové uteráky. Potom, čo je uterák utkaný, môže stále obsahovať uvoľnené vlákna, ktorá sa zviditeľnia počas prania a u česanej priadze ešte v prvých dňoch používania sa uvoľňujú jemné častice. Toto je typické pre výrobu froté tkanín.

 

Zatrhávanie

Ostré alebo špicaté predmety sa môžu zachytiť v slučke a spôsobiť vytrhnutie slučky. Aby ste mohli dlho využívať pohodlie Vašich uterákov, je nutné zabrániť kontaktu s ostrými, špicatými a rezacími predmetmi. Nepoužívajte Váš uterák ako handričku na leštenie v kúpeľni alebo na utieranie stien či klozetu; kontakt so špicatými predmetmi uvoľňuje slučky. Vytrhnuté slučky môžu byť opatrne odstrihnuté. Ak by ste ich vytrhávali, mohlo by to viesť k tomu, že by boli vytiahnuté aj ďalšie slučky z Vášho uteráka.

 

Zrážanlivosť

Dôležitou vlastnosťou bavlny je to, že sa dá pri praní vyvárať. Nevýhodou je, že sa zráža. U prvých praniach pri teplote okolo 95 ° C dochádza k zrážaniu a strate farby vo väčšej miere než pri teplotách do 40 ° C. Odporúčaná teplota prania je 40°C!

 

Tvrdosť

Pri praní je dôležité používať pracie prostriedky v rozumnej miere. Príliš veľa pracieho prášku môže spôsobiť, že sa prací prostriedok zachytí v tkanine dokonca po riadnom plákaní. To vedie k tomu, že uterák sa stáva drsným. Vždy používajte prací prášok umiernene a riadne pláchajte.

Odporúčanie: používajte šetrné pracie prostriedky.

 

Aviváž

Avivážny prostriedok pridaný do posledného plákania spôsobí, že uteráky budú mäkkšie a hebkejšie. Avšak nadmerné použitie môže viesť k tomu, že sa uteráky stanú hydrofóbnymi - budú odpudzovať vodu.

 

Voda

Druh používanej vody, či už z vodovodného rádu, dažďovej alebo studničnej, väčšinou nemá vplyv na prací proces. Čo je veľmi dôležité, je spôsob sušenia. Pri použití sušičky uteráky sú hebké a mäkké rovnako ako v prípade sušenia vonku na šnúre. Ak však je uterák vystavený prudkému slnečnému žiareniu alebo sušený nad vykurovacím telesom (priamotop), vlákna sú oveľa tvrdšie.

 

Žehlenie

Froté uteráky a osušky by sa nemali žehliť. Došlo by k pricviknutia slučiek a zmizol by hebký zamatový vzhľad. Slučky by tiež v menšej miere absorbovali tekutiny.

 

Výmena

Pravidelne svoje uteráky obmieňajte, predĺži to ich životnosť. Staré uteráky, ktoré už nepoužívate, dajte do handier, nech zbytočne nezaberajú miesto v skrini. Uistite sa, že uteráky nezostávajú v extrémne vlhkom prostredí. Pokiaľ máte v kúpeľni často vlhko, sušte uteráky vonku alebo v sušičke každých niekoľko dní a vyperte ich aspoň raz týždenne. Do vlhkého prostredia sú vhodné uteráky z bambusového vlákna.

 

Ostatné

Pri kúpe uterákov je dôležité, aby ste si vybrali tie pravé pre Vás.

Farba a dizajn musia ladiť s Vaším interiérom a veľkosť musí zodpovedať zamýšľanému použitiu. A so správnou starostlivosťou by ste nemali naraziť na žiadne problémy.

Rýchle info Bestseller
Luxusný uterák DELUXE 50x100cmLuxusný uterák DELUXE 50x100cm

Luxusný uterák DELUXE 50x100cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
17 €
Farba BielaHorčicováHnedáKrémováMedová HoneyRužováStaroružováSvetlo béžováSvetlo modráSvetlo šedáZelená
Uteráky DELUXE 50x100cm z Modalu s vysokou gramážou. Najlepšie uteráky, ktoré spĺňajú požiadavky na savosť, hebkosť a ľahkú údržbu.
Rýchle info Bestseller
Osuška MARINE MAN 85x150 cmOsuška MARINE MAN 85x150 cm

Osuška MARINE MAN 85x150 cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
47 €
Farba BielaTmavo modrá
Froté osušky MARINE MAN 85x150 cm. Krásne mäkké na pokožke a vysoko absorpčné - také sú vlastnosti osušiek MARINE.
Rýchle info Bestseller
Uterák MARINE MAN 50x100 cmUterák MARINE MAN 50x100 cm

Uterák MARINE MAN 50x100 cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
21 €
Farba BielaTmavo modrá
Luxusné froté uteráky MARINE MAN 50x100cm v námorníckom štýle, vhodné aj na loď. Uteráky sú vyrobené zo 100% česanej bavlny.
Rýchle info
Pánske papuče MARINE MANPánske papuče MARINE MAN

Pánske papuče MARINE MAN

Počet hviezdičiek je 4 z 5
20 €
Farba BielaTmavo modrá
Froté papuče MARINE MAN, s gumovou podrážkou a s vyšitou zlatou kotvičkou sú vhodné najmä, ako doplnok k pánskym županom MARINE MAN.
Rýchle info
Uterák LORD 50x100 cmUterák LORD 50x100 cm

Uterák LORD 50x100 cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
19 €
Farba BéžováModráTmavo fialováTmavo modrá
Froté vaflové uteráky LORD 50x100 cm s vysokou gramážou a antibakteriálnou ochranou sú vyrobené z egejskej 100% česanej bavlny.
Rýchle info
Uterák PREMIER 55x100 cmUterák PREMIER 55x100 cm

Uterák PREMIER 55x100 cm

Počet hviezdičiek je 4 z 5
17 €
Farba Biela / modrá výšivkaBiela / ružová výšivka
Rada uterákov PREMIER má skvelé užitočné vlastnosti: výborne saje vlhkosť, rýchlo schne, je jemný a na pokožku pôsobí upokojujúco.
Rýchle info Bestseller
Uterák MARINE LADY 50x100 cmUterák MARINE LADY 50x100 cm

Uterák MARINE LADY 50x100 cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
21 €
Farba BielaTmavo modrá
Uterák o gramáži 580 g/m2 meria 50 x 100 cm. Je vyrobený zo 100% česanej bavlny, takže skvele saje vlhkosť a rýchlo schne. Garantujeme, že…
Rýchle info
Uterák LEAF 50 x 100 cmUterák LEAF 50 x 100 cm

Uterák LEAF 50 x 100 cm

17 €
Farba BéžováHnedá
Uterák LEAF s rozmermi 50 x 100 cm zo 100% česanej bavlny poskytuje záruku kvality materiálu, ktorá je ešte zosilnená antibakteriálnou…
Rýchle info
Uterák LUXURY 50x100 cmUterák LUXURY 50x100 cm

Uterák LUXURY 50x100 cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
21 €
Farba BéžováBordo
Nádherný uterák 50x100 cm LUXURY s antibakteriálnou ochranou Microban vo farbe béžovej alebo bordó je vyrobený z kvalitnej 100% bavlny o…
Rýchle info Bestseller
Osuška MARINE LADY 85x150 cmOsuška MARINE LADY 85x150 cm

Osuška MARINE LADY 85x150 cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
47 €
Farba BielaTmavo modrá
Kvôli tejto osuške budete chcieť skrátiť kúpeľ na mininum, len aby ste sa do nej mohla zahaliť. Budete po nej pokukovať z vane aj z bazéna.
Rýchle info Bestseller
Malý uterák DESTAN 30x50cmMalý uterák DESTAN 30x50cm

Malý uterák DESTAN 30x50cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
13 €
Farba LilaPúdrováRužová
Malé uteráky DESTAN s čipkou 30x50cm a vyšitým ornamentom vo francúzskom štýle s vysokou gramážou,zaručuje vynikajúcu savosť a mäkkosť.
Rýchle info Bestseller
Uterák QUEEN 50x100 cmUterák QUEEN 50x100 cm

Uterák QUEEN 50x100 cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
21 €
Farba LilaSmotanová
Uterák QUEEN je vyrobený z kvalitnej 100% česanej bavlny s antibakteriálnou úpravou. To znamená, že výborne saje vlhkosť, a zároveň je…
Rýchle info
Uterák MOLLIS 50x100 cmUterák MOLLIS 50x100 cm

Uterák MOLLIS 50x100 cm

Počet hviezdičiek je 4 z 5
15 €
Farba Biela / béžová výšivkaBiela / mentolová výšivkaBiela / ružová výšivkaBiela / svetlo modrá výšivkaBiela / žltá výšivka
Rada uterákov MOLLIS má skvelé užitočné vlastnosti: výborne saje vlhkosť, rýchlo schne, je jemný a na pokožku pôsobí upokojujúco.
Rýchle info
Uterák SELYA 50x100 cmUterák SELYA 50x100 cm

Uterák SELYA 50x100 cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
23 €
Farba BronzováSmotanová
Uterák SELYA je vyrobený zo 100% česanej bavlny s antibakteriálnou úpravou a jeho rozmery sú 50 x 100 cm, gramáž 580 g / m2.
Rýchle info Akcia -8%
Uterák FRINGE 50x100 cmUterák FRINGE 50x100 cm

Uterák FRINGE 50x100 cm

Počet hviezdičiek je 3 z 5
13 € 12 €
Farba Čierna antracit
Uterák FRINGE o rozmeroch 50x100 cm sa bude báječne dopĺňať s menším uterákom či osuškou rovnakej rady zo 100% česané bavlny.
Rýchle info Doprava zadarmo Bestseller Darčekový box
Dámsky krátky župan MARINE LADYDámsky krátky župan MARINE LADY

Dámsky krátky župan MARINE LADY

Počet hviezdičiek je 5 z 5
118 €
Farba BielaTmavo modrá
Dámsky župan MARINE LADY s šálovým golierem, dĺžka županu je po kolená. Výborný po kúpeli, či už doma alebo pri bazéne.
Rýchle info
Uterák CHAINE 50 x 100 cmUterák CHAINE 50 x 100 cm

Uterák CHAINE 50 x 100 cm

Počet hviezdičiek je 5 z 5
21 €
Farba Biela / béžová výšivkaBiela / modrá výšivkaBiela / ružová výšivka
Froté uteráky CHAINE 50x100 cm z mikrovlákna sú veľmi jemné, savé a rýchloschnúce, vyrobené zo 100% česanej bavlny.

Recycled Claim Standard