Zľava 20% na PYŽAMÁ a NOČNÉ KOŠIEĽKY s kódom: 20PYZAMA 💣

Soft Cotton výrobky majú medzinárodný certifikát kvality GOTS

Certifikaát GOTS

Popis:

Globálný prírodný textilný Standard (GOTS) bol vyvinutý prostredníctvom spolupráce vedúcich pestovateľov s cieľom definovať celosvetovo uznávané požiadavky, ktoré zabezpečujú ekologický štatút textílií, od zberu suroviny, cez sociálne a ekologicky zodpovednú výrobu až po označovanie s cieľom poskytnúť dôveryhodnú záruku pre spotrebiteľov.

Typ normy:

Ekologické poľnohospodárstvo je certifikačný štandard umožňujúci súlad s požiadavkami na pracovné podmienky, dodávateľský reťazec organickej bavlny a súlad produkcie s životným prostredím zo strany obchodníkov k zákazníkom.

Oblasť kontroly:

textil

Rozsah štandardu:

Dodávateľský reťazec organickej bavlny
pracovné podmienky
Súlad so životným prostredím

Pokrytie dodávateľského reťazca:

Kontrola a certifikácia výrobcov, spracovateľov a obchodníkov sa vykonáva nezávislým akreditovaným orgánom v systéme GOTS s cieľom poskytnúť dôveryhodnú záruku pre integráciu GOTS certifikovaných textílií. Použiteľnosť GOTS certifikačného systému začína v prvom kroku spracovaním v textilnom dodávateľskom reťazci. V dodávateľskom reťazci bavlny, začína vyzrňováním, zatiaľ čo v dodávateľskom reťazci spracovania vlny začína drhnutím. Produkcia prírodných vlákien nespadá priamo do systému certifikácie GOTS ako GOTS neustanovuje štandardy pre samotné ekologické pestovanie vlákien (pozri ekologického poľnohospodárstva).


Webová stránka:

http://www.global-standard.org

Uložit

Uložit

Uložit