Ak si chcete užiť svoj pobyt pri mori, na pláži či pri bazéne, nikdy nepodceňujte silu vysoko kvalitné plážové osušky! Pre príjemne strávený čas na piesku je použitie plážovej osušky tou správnou voľbou. Tu je niekoľko tipov, ako nájsť vysoko kvalitnú plážovú osušku, ktorá môže pomôcť, aby ste si vaše výlety pri vode užili.

Aký je rozdiel medzi plážovou osuškou a klasickou osuškou?

Plážová osuška je jedným z najdôležitejších kusov plážového vybavenia. V skutočnosti si mnoho ľudí myslí, že plážové osušky a osušky môžu byť jedno a to isté. Ale pravdou je, že sú rovnaké ako napr.: čokoláda a popcorn. Síce sa u oboch jedná o uterák, ale slúži na odlišné účely.

Ako vybrať ideálnu plážovú osušku?

Tip č.1: Dajte prednosť bavlne alebo froté

Ľudia používajú osušky predovšetkým na vysušenie svojho tela po umytí, čo znamená, že sa neočakáva, že absorbujú veľa vody. Na druhú stranu, návštevníci pláže používajú osušky nielen na osušenie ale aj na posedenie alebo ležanie na piesku.

Plážové osušky sú navrhnuté tak, aby absorbovali oveľa viac vody ako osušky, takže ľahko nezvlhnú a nenalepí sa na ne veľa piesku, čo z nich robí ideálne podložky na ležanie. Najdlhšie vydržia tie, ktoré absorbujú najviac vody a rýchlo schnú.

Tip č.2: Uprednostnite pohodlie pred cenou

Lacné osušky síce uľahčia vášmu rozpočtu, ale na druhú stranu, keď slúžia ako ochrana proti horúcemu piesku alebo tvrdým lehátkam sú veľmi nepohodlné. Aj keď sú lacné, môžu sa stať nákladnými, keď ich ľudia krátko po ich zakúpení vyhodia a kúpia si nové, mäkšie. Nákup mäkkej, ale drahšej plážovej osušky môže už od začiatku opaľovania urobiť veľmi príjemné a pomôže nám dlhšiu dobu ušetriť peniaze.

Tip č.3: Vyhnite sa veľmi silným osuškám

Aby bola plážová osuška pohodlná, nemusí byť nutne extra tučná. Takáto osuška môže pokojne pokaziť zážitok z výletu, pretože bude pri balení zaberať veľa miesta. V takom prípade potom rovnako prikročíte k výmene za tenšie, z ktorej tiež lepšie zotrepete zachytený piesok.

Tip č.4: Vyberte si osušky s väčším rozmerom

Najdôležitejším dôvodom pre výrazný rozdiel vo veľkosti medzi osuškami a tými určenými na pláž je ich účel. Plážové osušky často slúžia ako jediná ochranná línia tela proti horúcemu piesku a musí sa na ne umiestniť jeden alebo viac ľudí v ľahu, a to aj s ich plážovým vybavením. Väčšie plážové osušky sú tak užitočnejšie a možno predpokladať, že si ich ich majitelia ponechajú po dlhšiu dobu.

Plážové osušky VERANO, ktoré nájdete na našom webe majú rozmer 90 x 180 cm a sú tak o 20cm dlhšie ako je obvyklý rozmer osušiek určených na pláž.

Tip č.5: Pozrite sa na správny vzhľad

Môže sa zdať zvláštne považovať vzhľad za základ pre výber plážovej osušky. V skutočnosti je to ale dôležité, pretože práve vzhľad môže určiť, akú dlhú dobu ju budete užívať.

Najprv zvážte farbu plážovej osušky. Pokiaľ sú farby tmavé, ako je šedá alebo čierna, osuška absorbuje veľa tepla, takže bude veľmi nepríjemné na nej ležať alebo sedieť. Svetlé plážové osušky neabsorbujú toľko tepla ako tmavé, pretože odrážajú väčšinu slnečného svetla, čo ich robí pohodlnejšími.

Siahnite po jedinečne navrhnutých, svetlých plážových osuškách. Budú veľmi pekné pri užívaní a jednoduchšie na nájdenie na preplnených plážach. A konečne posledným dôvodom, prečo na vzhľade záleží: Kto by chcel byť videný s škaredo vyzerajúcou plážovou osuškou, však? 😊Recycled Claim Standard