Aké osušky vybrať, aby vyzerali dobre a rýchlo uschli?

Uteráky a osušky sú ponúkané v mnohých rôznych obchodoch. Ich ceny sa obvykle veľmi líšia, čo so sebou môže niesť ťažké rozhodovanie, ktorý obchod vybrať a kde uteráky nakúpiť. Z tohto dôvodu stojí za to sa zoznámiť s rôznymi parametrami uterákov a zistiť, ktoré z nich pre nás môžu mať najväčší význam. Dôležité je mať na pamäti, že uteráky majú splniť jednu základnú funkciu, a to osušiť naše telo po umytí. To znamená, že pri rozhodovaní o osuškách, by sme sa v prvom rade mali riadiť ich kvalitou, nie cenou alebo farbou. Ako teda pochopiť informácie, ktoré sa na takýchto uterákoch často nachádzajú?

Pred nákupom skontrolujte gramáž a hrúbku osušky

Najprv stojí za to skontrolovať základnú hmotnosť, teda gramáž, dané kúpeľňové osušky. Čím je väčšia, tým bude osuška ťažšia, takže tiež bude trvať dlhšie, než uschne. Preto sa oplatí vybrať osušky, ktoré budú relatívne tenké a ľahké a ktoré nám navyše ponúknu vysokú savosť. Potom budeme mať istotu, že skutočne absorbujú vodu a nebudú len kĺzať po našom tele, a navyše budeme vedieť, že rýchlo uschnú. Pri nákupe osušiek by sme si mali overiť, z akých materiálov sú vyrobené. Ak chceme bavlnené, ktoré sú najčastejšie, oplatí sa skontrolovať, či obsahujú 100% bavlnu. V takom prípade si môžeme byť istí, že s ňou budeme spokojní.

Výhody a nevýhody osušiek

Určite by sme si mali zapamätať, že osušky sú skvelým miestom pre uchovávanie rôznych druhov baktérií a plesní. Preto stojí za zváženie, či pre nás nebude najlepším riešením bambusový uterák, ktorý má antibakteriálny účinok, takže je vhodný nielen pre alergikov, ale aj pre všetky ostatné, pretože sa v ňom nebudú zdržiavať žiadne baktérie, ktoré sú škodlivé pre našu kožu a zdravie. Takýto uterák sa obvykle skladá zo zmesi bambusu a bavlny, takže tiež veľmi dobre saje vodu a rýchlo schne. Okrem toho je odolný voči poškodeniu, čo znamená, že ho budeme môcť bezpečne používať po ďalšie mesiace a roky. Tiež by sme si mali vyskúšať, aký je uterák na dotyk, či je dostatočne mäkký. Typ materiálu ovplyvní aj jeho nasiakavosť a trvanlivosť. Preto by sme tomuto parametru mali venovať pozornosť, ak si chceme byť istí, že nám taká osuška skutočne pomôže osušiť naše telo a nie, že sa po ňom bude len nečinne pohybovať.

Ak hľadáme tú správnu osušku a alebo uterák, pozrime sa, aké sa nám ponúkajú a v čom sa líšia. Iba týmto spôsobom budeme schopní určiť, ktorá ponuka je najlepšia a do ktorej osušky či uteráku sa skutočne oplatí investovať.