Zaobstarajte svojej láske na Valentína niečo špeciálneho! ❤️  Využite Valentínsku zľavu na všetko!   Zľavový kód -10%: VALENTIN10

Okrem mužov stále viac žien uprednostňuje miesto nočných košieľok pyžamo. Preto sa oplatí porozhliadnuť sa, z akých typov pyžám si môžu muži a ženy vyberať. Najdôležitejším prvkom, podľa ktorého si pyžamové súpravy vyberáme (spolu s ich materiálom, samozrejme) je dĺžka rukáva. V prípade rôznych prevedení, ktoré existujú, si tak každý môže vybrať také pyžamo, ktoré najlepšie zodpovedá súčasnému ročnému obdobiu a jeho vlastnému vkusu.

Druhy pánskeho pyžamá

U pánskeho pyžamá obvyklo existujú dva jednoduché designy: jeden s krátkym rukávom a kraťasy a druhý s dlhým rukávom a nohavicami. To logicky vychádza zo skutočnosti, že pánske pyžamo s krátkymi rukávmi možno nosiť v teplejších obdobiach, zatiaľ čo pánske pyžamo s dlhým rukávom zase v chladnejších mesiacoch. Samozrejme ale nájdeme aj pánske pyžamá, ktoré majú dlhý rukáv a zároveň kraťasy, a tiež pánske nočné košele.

Čo sa týka materiálu, pánske pyžamo je najčastejšie z bavlny. Materiál 100% bavlna zaisťuje pohodlné nosenie v zime aj v lete, či už ide o pyžamo s krátkym alebo dlhým rukávom.

Druhy dámskeho pyžamá

Dámske pyžamo sa so svojím materiálom aj štýlom pohybuje na širšej palete ako pánske verzie. Môžu byť vyrobené zo saténu, bavlny či bambusového vlákna. Antibakteriálna a hypoalergénna povaha bambusových vlákien zaisťuje, že počas spánku je naše telo skutočne rozmaznávané.

Aj dámske pyžamo je k dispozícii v niekoľkých prevedeniach, pokiaľ ide o dĺžku rukáva a spodného dielu. Môžeme si kúpiť dámske pyžamo, ktoré obsahuje kraťasky, ktoré sú doplnené krátkym rukávom alebo dlhým rukávom či nátelníkom. Dámske pyžamo s nohavicami môžeme tiež oveľa voľnejšie kombinovať s tromi dizajnovými vrchy pyžamy (s krátkym rukávom, s dlhým rukávom alebo tielkom so špagetovými či širšími ramienkami).

U dámskeho pyžamá je obzvlášť dôležité, aby sa jednalo o módny kúsok. Pyžamá môžu byť sexi, romantické, jemnejšia alebo elegantnejšie v dizajne, zdobené čipkou alebo krásnym potlačou, vo svetlých či pastelových farbách.

Ďalšie rozdiely medzi pánskym a dámskym pyžamom

Jednofarebné kúsky sú oveľa častejšie u dámskych pyžamových súprav a nočných košieľok než u klasických pánskych pyžám, kde je akýsi geometrický vzor takmer povinný. Na rozdiel od ženského pyžama sú pánske pyžamá veľmi často kockovaná, pruhovaná alebo majú iný opakujúci sa vzor.

Od dámskych pyžám sa narozdiel od ich mužských oveľa viac očakáva, že budú módne, sexi a zároveň pohodlné. Na základe tejto skutočnosti možno povedať, že hoci dámske pyžamá nebola v minulosti až tak rozšírená a v obľube, tak sú v súčasnosti k dispozícii v oveľa širšom výbere než tá pánska. Nájdeme dokonca špeciálne kúsky ako je napríklad tehotenské pyžamo pre budúce mamičky, ktoré je navyše veľmi pohodlné, napriek tomu módnym a elegantne žiadaným kúskom oblečenia.

Recycled Claim Standard