Zľava 20% na PYŽAMÁ a NOČNÉ KOŠIEĽKY s kódom: 20PYZAMA 💣

Aké šľapky si vybrať?

Najjednoduchšia odpoveď by mohla byť Teplé a pohodlné! A to platí obzvlášť v prípade, keď zháňate papuče na domáce použitie. V jesenných a zimných mesiacoch to platí na 100%, v teplých letných mesiacoch si naše nohy samozrejme želajú iný druh obuvi. V tomto príspevku by sme sa radi pozreli na to, z čoho môžeme vyberať pri hľadaní papučí na domáce použitie.

Neexistuje jednoduchšia obuv ako papuče, ale dobre vieme, koľko aspektov sa musí zvážiť, keď chceme vybrať naozaj dobre.

Pánske a dámske šľapky

Rovnako ako keď nakupujeme oblečenie a obuv, musíme si aj pri papučiach najskôr povedať, či ich kupujeme pre mužov alebo ženu.

Dámske šľapky sú úplne odlišné od pánskych čo do farby, veľkosti a zdobenia. Nájdeme ale aj unisex papuče, ktoré majú univerzálny vzhľad, ktorý je vhodný pre mužov aj ženy. U nás sú práve preto tieto najobľúbenejšie!

Šľapky pre vonkajšie aj vnútorné použitie

Vonkajšie aj vnútorné použitie vyžaduje od návrhárov papučiek úplne odlišný prístup, preto je pri nákupe dôležité sa tiež rozhodnúť, kde chcete vybraný kúsok používať.

Vzhľadom k vyššej námahe, meniacemu sa povrchu terénu a poveternostným podmienkam musia byť papuče na vonkajšie použitie pevnejšie a odolnejšie ako tie na domáce použitie.

Šľapky s gumovou podrážkou, ktoré prevládajú medzi vonkajšími papučami, sú však obľúbené aj medzi domácimi papučami, pretože sú odolnejšie a zároveň pohodlnejšie ako papuče z iných materiálov.

Materiál a zdobenie papučiek

Papučky zo 100% česanej bavlny, navrhnuté na vnútorné použitie, sú mäkké, ale extrémne odolné. V našej ponuke nájdete jednoduché papuče v rôznych farbách alebo také, ktoré sú doplnené jemnou výšivkou či čipkou. Šľapky tak môžu byť dokonalým doplnkom pánskeho a dámskeho župana prémiovej kvality.

Šľapky a ročné obdobia

Uzavreté bavlnené šľapky sa príjemne nosia najmä v zime, v lete je lepšie z tradičných strihov voliť ľahký, otvorený kúsok. Existujú papuče s jedným alebo viacerými pásiky, žabky alebo uzavreté.