Hľadáte originálny darček pre ženy k MDŽ?   💛   Zľavový kód -10% na dámske pyžamá a nočné košieľky:  2024MDZ

Naučte sa, ako prať uteráky najlepšími spôsobmi. Ukážeme vám tiež tipy na sušenie a skladanie uterákov. Tieto tipy pre jednoduchú starostlivosť vám pomôžu udržať uteráky mäkšie a hlavne, aby vydržali čo najdlhšie. Verte tomu alebo nie, v skutočnosti existuje správna technika pre pranie uterákov, ak chcete, aby vydržali dlhšie. Aj keď môžete uterák prať jednoduchým vhodením do práčky, tieto užitočné tipy zaistí, aby vaše uteráky vyzerali ako nové aj po niekoľkých praní. Naučte sa, ako často by ste mali uteráky prať, či ak môžete prať uteráky s oblečením, s akou teplotou vody a ako ich sušiť.

Pred použitím vyprať

Uteráky je vhodné pred použitím vyprať. Vďaka praní sa froté slučky spevní a tým sa zabráni ľahkému zadrhnutiu očká a následnému vytiahnutí vlákna z uteráka.

Použite čistiaci prostriedok a ocot

Ak chcete si farebnosť uterákov ustáliť, vyperte farebné uteráky s podobnými farbami v teplej vode počas prvých niekoľkých praní. Pri praní uterákov použite asi polovicu odporúčaného množstva pracieho prostriedku a miesto aviváže použite ocot. Ten pomáha ustáliť farby a odstraňuje prebytočné zvyšky čistiaceho prostriedku.

Ako často uteráky prať?

Prestaňte si klásť otázku, ako často by ste mali prať uteráky. Zvyknite si ich prať každé tri až štyri dni. Uteráky perte pri teplote vody 40 ° C a použite vhodný prací prostriedok na bielu či farebnú bielizeň. Biele uteráky by sa mali prať samostatne alebo s inými bielymi textilnými výrobkami, napríklad kuchynské utierky, aby časom nezošedly.

Prať a sušiť samostatne bez oblečenia

Pranie uterákov s oblečením nie je ideálne. Z hygienických dôvodov odporúčame uteráky prať mimo odev. Bolo by vhodné prať uteráky podľa rovnakých farieb. Je tiež ľahšie sušiť uteráky v rovnakom množstve, pretože vlhké uteráky vysychajú pomalšie než väčšina oblečenia či iného bielizne.

Zmäkčovač používajte šetrne

Aviváž môžete používať podľa pokynov, ale nepoužívajte ju veľmi často, len každé tri alebo štyri prania. Nahromadenie vosku zo zmäkčovadiel môže v priebehu času poškodiť vlákna uterákov a znížiť ich absorpciu. Nikto nechce uterák, ktorý prestane byť savy, takže pri používaní aviváže buďte opatrní.

Uteráky pretrepte

Keď vytiahnete uteráky z práčky, pretrepte je. To pomôže našuchoriť froté slučky, ktoré podporujú absorpciu. Froté uteráky žehliť môžete, ale tým o niečo znížite nasiakavosť.

Uteráky starostlivo vysušte

Po vybratí zo sušičky sa ujistite, že uteráky sú suché, a majte na pamäti, že bielizeň schne rýchlejšie ako uteráky. Aj mierne vlhké uteráky môžu rýchlo zatuchnúť. Najlepšie nastavenie sušičky pre uteráky je pravidelné alebo automatické nastavenie, ktoré používate pre iné odolné textílie. Využitím vyššieho tepla pri sušenie uterákov bude najúčinnejšie. Ale dajte pozor naopak na presušenie. Môže zničiť integritu jednotlivých bavlnených vlákien.

Nebojte sa dekoratívne bordúry

Iní by radili, aby ste sa im vyhli, ale u našich produktov sa báť nemusíte. Naše dekoratívne lemy, vzory a čipky sú stabilné a pevné.

Tipy na nákup uterákov

Prispôsobte svoj štýl: osušky, uteráky, malé uteráky na tvár a kúpeľňové predložky sú potrebnými doplnky do domácnosti. Rovnako ako u prestieradiel si môžete vybrať zo stále populárnejšie klasickej bielej alebo z radu módnych farieb, lemov a vzorov. Nadýchané biele uteráky dodávajú človeku čistú kúpeľnú atmosféru. Biela a smotanová sa zladí s prakticky akúkoľvek kúpeľňou a majú dlhú životnosť. Produkty od Soft Cotton majú farby stále. U uterákov iných značiek farby v priebehu času miznú.

Materiál:

Vďaka svojej nasiakavosti a pevnosti je bavlna pre väčšinu osušiek tou pravou voľbou tkaniny. Výrobný proces a výber materiálu ovplyvňujú nasiakavosť uterákov. Najdôležitejším ukazovateľom kvalitného uteráka je gramáž na meter štvorcový, a to je najmenej 500g / m2. U nás máme v ponuke uteráky s gramážou až 650g / m2.

Nasledujú pokyny pre starostlivosť

Uteráky a osušky v dobrej kvalite môžu vydržať aj 10 rokov. Pred zahájením pranie a sušenie vždy skontrolujte štítky na uterákoch, aby ste získali informácie ako naložiť s touto starostlivosťou.

Tipy na skladanie uterákov

Samozrejme možností pre skladanie uterákov je veľa, my Vám skúsime popísať aspoň tri druhy. Najprv záleží aby ste si uvedomili, kde by ste uteráky chceli uložiť a ako veľké pre nich máte miesto.

A tu Vám prinášame tri rôzne možnosti:

  1. Najlepšie využijete priestor v skriniach a na policiach, keď budete skladať uteráky a osušky na tretiny: rozložíte si uterák kratšou stranou pred seba. Preložíte na tretiny a opäť si dáte pred seba kratšiu stranu. Pokiaľ má uterák ozdobný lem, uterák otočíte tak, aby sme mali lem na spodnej strane a opäť preložíme na tretiny.
  2. Druhý spôsob ako skladať na tretiny: uterák si dáte dlhšou stranou pred seba a tú dlhú stranu preložíte na tretiny. Potom si uterák otočíte kratšou stranou pred seba a preložíte na tretiny a máte druhý spôsob.
  3. Ako tretí spôsob môžete využiť zatočení do roličky. Postupujte rovnakým spôsobom ako u prvého spôsobu najskôr na tretiny kratšiu stranu a potom opäť kratšou stranou od seba ho zrolujete do roličky.

Recycled Claim Standard