Hľadáte originálny darček pre ženy k MDŽ?   💛   Zľavový kód -10% na dámske pyžamá a nočné košieľky:  2024MDZ

Župan je možné použiť pri dlhšom relaxačnom kúpeli, rovnako ako po rýchlej sprche. Aké aspekty teda zohľadniť pri výbere župana? A prečo je dobré si ho vôbec kupovať?

Použitie župana

Typickým miestom na použitie župana je doma, v našej kúpeľni. A práve tu by sme mali myslieť aj na to, do čoho svoje telo po kúpeli zabalíme. Luxusný župan totiž môže veľa pridať k zážitku z kúpania. Dokáže premeniť obyčajnú každodennú kúpeľ na rozmaznávanie a pohodlnú činnosť.

Okrem toho je tiež dôležité zdôrazniť, že elegantný dámsky alebo pánsky župan sa dá použiť nielen pri domácom kúpaní, ale môže byť výbornou voľbou na pláži alebo v letovisku, kedy môže dokonca nahradiť nedostatok oblečenia. Všeobecne sa s ohľadom na spôsob použitia väčšinou v týchto prípadoch oplatí zvoliť župan, ktorý je menej silný.

Elegantný dámsky alebo pánsky župan je v niektorých prípadoch takmer povinným kúskom: ide napríklad o saunovanie, pre ktoré sa oplatí vyberať saunové župany, ktoré sú špeciálne určené pre túto situáciu.

Župan s kapucňou?

Ďalej by sme sa mali zamyslieť nad tým, či si chceme zaobstarať župan s kapucňou alebo župan bez kapucne. Všeobecne môže byť župan s kapucňou praktickou voľbou, ale sú takí, ktorým kapucňa na akomkoľvek kúsku oblečenia vadí, takže by sme si na toto mali dávať pozor, keď sa rozhodneme župan napríklad niekomu darovať. Deti obvykle milujú mikiny s kapucňou, takže detský župan s kapucňou bude pre nich vždy dobrou voľbou.

Materiál a dĺžka županov

Z hľadiska materiálu sú teraz k dostaniu okrem najtradičnejších froté županov aj župany bavlnenej prémiovej kvality, modalové a bambusové. Pri vyberaní županu sa určite oplatí zvážiť aj tieto alternatívy, pretože sa jedná o skutočne kvalitnú alternatívu k tradičnejším froté županom. A kto má rád froté, ten si samozrejme pokojne vyberie už osvedčené froté župany.

V prípade županov je dôležitou voľbou aj ich dĺžka. Niektorí ľudia preferujú kratšie asertívnejšie kúsky a niektorí naopak lipnú na tých dlhších, ktoré siahajú minimálne pod kolená.

Dámske, pánske, detské a unisex župany

Všetko vyššie uvedené platí pre pánske rovnako ako pre dámske župany, nehovoriac o detských županoch! Naším osobným favoritom je kategória univerzálnych unisex županov. Bledé pastelové alebo jasné farby sa rovnako dobre hodia ako pre mužov, tak pre ženy.

Recycled Claim Standard