Zľava 20% na PYŽAMÁ a NOČNÉ KOŠIEĽKY s kódom: 20PYZAMA 💣

Ako správne vybrať pánsky župan?

Župan - obľúbený domáci odev

Župan mužov je nielen dokonalým oblečením po kúpeli, ale tiež obľúbeným kúskom odevu, v ktorom si radi užívame víkendy aj celé dopoludnie bez náhlenia. Jeseň a zima sú dobou, kedy sa župany vracajú späť, vyberieme ich zo skrine a užívame si ich útulnosti. Pokiaľ Váš milovaný muž ešte nemá svoj župan, poradíme Vám, ako pre neho vybrať ten najlepší model.

Dôležité je zabezpečiť, aby bol župan funkčný a vkusný, a to hlavne keď ho hodláte dať mužovi, ktorý ocení eleganciu i doma.

Prvá vec, ktoré musíte venovať pozornosť, je samozrejme materiál. Nikto predsa nechce dostať ani dať nekvalitné darčeky, takže výber županu pre mužov by sa mal riadiť kvalitným materiálom. Najobľúbenejšie sú župany vyrobené z froté bavlny. Pravdepodobne neexistuje nič mäkšieho a príjemnejšie ako je táto látka. Vďaka tomu sa skvele hodí pre oblečenie tohto typu a účelu, ako je práve župan. Muži tiež ocenia župany vyrobené z modalu - čo je veľmi luxusný materiál a vyberajú si ho skutoční znalci vysoko kvalitných látok. Ďalším typom materiálu využitého pri výrobe županu, potom môže byť mikrovlákno, ktoré spĺňa svoje praktické funkcie a výrobky sú v elegantnom štýle.

Ako už bolo spomenuté, jedným z najobľúbenejších typov županov sú froté bavlnené župany, ktoré sú veľmi mäkké a veľmi dobre absorbujú vodu. Tento typ županu nám umožní vysušiť pokožku aj bez použitia uteráka. Skvelý je tiež napríklad po kúpaní v bazéne, keď potrebujeme niečím prikryť a zahriať telo. Froté je odolná tkanina, ktorú možno mnohokrát prať, bez toho aby došlo k strate kvalitatívnych vlastností. Vďaka tomu sú froté župany ideálne ako elegantný darček - napríklad pri príležitosti sviatkov, propagácie alebo výročie.

Ak hľadáte niečo ešte viac elegantnejšieho, môžete si vybrať hodvábny alebo modalovy župan. Modal má až o 50% lepšie savosť ako bavlna a má tiež krásny saténový lesk, čo je dôležité, ak hľadáte rafinovaný župan. Jedná sa o prírodné vlákno získané zo 100% celulózy. Je veľmi priateľský k pokožke, pretože ju udržiava v suchu a umožňuje dýchať.

Na čom okrem materiálu záleží?

Pre mnohých mužou je dôležitá otázka, či župan bude mať kapucňu alebo nie. Ak idete na plavecký bazén alebo máte vlastný bazén doma či v jeho blízkosti a župan tak možno okamžite použiť ako uterák, potom je určite lepšie mať model s kapucňou na vysušenie vlasov. Pri výbere županu sa musí vziať do úvahy aj postava muža, ktorý bude župan používať, a tiež aby mal zodpovedajúcu dĺžku.

Aké župany sú dnes v móde? Pokiaľ ide o farby najmódnejších županov, je tu nadčasová klasika. Všetky odtiene modrej sú v móde - od modrej až po tmavomodrú, tmavo zelenú, vínovú, béžovú a bielu a krémovú. Ak hľadáme niečo univerzálneho, je najlepšie zvoliť model županu s hladkým povrchom. Ak však hľadáme niečo originálnejšie a dobre poznáme vkus daného muža, môžeme skúsiť zaujímavú razbu, výšivku (napr. s iniciálami alebo menom) aj mimoriadnu úpravu okrajov županu - jeho klopy alebo ráfiky rukávov. Ak danému mužovi záleží na detailoch, stojí za to mu dať celú sadu, ktorá zahŕňa nielen župan, ale aj uteráky a papuče z rovnakej kolekcie, rovnako ako papuče a uteráky v rovnakom štýle.