Ako správne vybrať saunový uterák?

Používanie sauny si získava stále väčšiu obľubu hlavne vďaka svojim blahodarným účinkom na zdravie, ako je zlepšovanie obehu a posilňovanie imunity. Obyvatelia škandinávskych krajín tieto účinky oceňujú už po celá stáročia. Rovnako ako pri akejkoľvek činnosti na verejných miestach, aj v saune platia určité pravidlá. Jedným z nich je už samotná vhodná príprava. Tradične sa do sauny vstupuje iba s uterákom a prípadne s papučami. Z tohto dôvodu by sme sa pri rozhodovaní o používaní sauny mali vybaviť vhodným uterákom alebo osuškou do sauny

Ako sa pripraviť?

Ak idete do sauny, mali by ste si so sobou vziať aspoň dva uteráky. V prípade, že nechcete byť pri tejto obľúbenej činnosti nahí, budete potrebovať tri. Je totiž nutné zakryť saunovú lavicu vlastným uterákom, tak aby sa jej žiadna časť tela nedotýkala. Ďalší potom bude nutný na to, aby ste sa pri saunovaní zakryli a tretí využijete k utretie tela po sprchovaní, ktoré nasleduje po použití sauny. Uterák, ktorým sa pri saunovaní zakrývame, by mal byť tenký a najlepšie z prírodného materiálu, ako je bavlna.

Uterák do sauny by nemal byť príliš teosusný k telu, pretože tak dochádza k vsakovanie toxínov uvoľňovaných v teple z tela, do materiálu, ktorý je s ním stále v kontakte. Okrem toho sú dobrou voľbou tiež uteráky, ktoré sú vyrobené z látok, ktoré sú príjemné na dotyk, pretože sa nám v nich bude dobre v saune relaxovať. Dobrou voľbou pre vlhké prostredie, ktoré sa v saune nachádza, sú bambusové osušky, ktoré dokonale absorbujú vlhkosť a pridanie bambusových vlákien ich robí odolnými voči plesniam a baktériám. Okrem toho tieto osušky veľmi rýchlo schnú a sú hypoalergénne, takže sú vynikajúcou voľbou aj pre ľudí s citlivou pokožkou alebo trpiaci na alergie.

Kde kúpiť bambusové uteráky?

Oplatí sa skontrolovať ponuku na www.softcotton.sk, kde sú rôzne druhy uterákov z čistej bavlny, rovnako ako s prídavkom bambusu. Tento obchod sa vyznačuje nielen vysokou kvalitou a typom materiálov, z ktorých sú uteráky vyrábané, ale aj dostupnosťou v širokej škále farieb a veľkostí. Nájdeme tu ako veľké osušky do sauny, tak väčšie uteráky, ale aj menšie na ruky, tvár alebo vlasy. Tento bohatý výber znamená, že aj tí najnáročnejší zákazníci si tu nájdu niečo pre seba.

Okrem širokého výberu uterákov ponúka SoftCotton.sk pyžamá, župany, papuče a ďalšie potreby, vďaka ktorým sa kvôli dokonalému spracovaniu a vysokej kvalite materiálov, z ktorých sú výrobky vyrobené, budete cítiť luxusne a pohodlne. O tejto skutočnosti svedčí stovky spokojných zákazníkov, ktorí si tu objednali uteráky, pyžamá a ďalšie. Produkty ponúkané v obchode môžu byť navyše skvelým nápadom pre praktický darček na svadbu alebo kolaudáciu, rovnako ako ideálnou voľbou pre výbavičku pre dieťa.