Ako vybrať dámske pyžamo?

Možno si poviete, že obstaranie dámskeho pyžamá je jednoduché. Ale nič nemusí byť také ľahké, ako sa zdá. Preto aj pri tak zdanlivej maličkosti, ako je kúpa pyžamá pre dámu platí, dvakrát meraj a raz rež.

Počas noci si naše telo užíva zaslúžený odpočinok a naberá silu na ďalší deň. Vznikajú sny a trebárs aj tak dôležitý spánkový hormón melatonín, ktorý riadi biologické a predovšetkým hormonálne funkcie organizmu hlavne u žien. Jedno je isté, spánok je nesmierne dôležitý a bohužiaľ si ho väčšinou nemôžeme dopriať toľko, koľko naše telo potrebuje.

Preto sa poďme zhodnúť, že čas, ktorý na neho máme, je potrebné si spríjemniť. A medzi také príjemnosti patrí aj kvalitné pyžamo. Jeho výber nie je dobré podceniť obzvlášť u žien, pretože potrebujú viac času na regeneráciu v dobe spánku.

Podľa čoho vybrať dámske pyžamo?

  • Vyberajte pyžamo vždy tak, aby bolo hlavne príjemné a z kvalitného materiálu.
  • Svoj výber prispôsobte ročnému obdobiu. V zime vyberajte skôr dámske pyžamo s dlhými nohavicami a rukávmi, v lete naopak s krátkymi.
  • Zvoľte vhodnú veľkosť, pretože len ťažko sa žena dobre vyspí v pyžame, ktoré bude o 2 čísla menšie, alebo v takom, v ktorom ju nebudete môcť počas spánku ani nájsť.
  • Investujte do kvality. To, ako dlho pyžamo vydrží, vždy závisí na kvalite jeho prevedenia.

Trúfame si tvrdiť, že všetky požiadavky na kúpu kvalitného pyžamá spĺňa Luisa Moretti. Tento taliansky výrobca vsádza na kvalitu a práve vďaka nej vám zaručí príjemný spánok. Tieto dámske pyžamá sú vhodné pre alergikov a sú vyrábané zo 100% bambusového vlákna.

Prečo kúpiť dámske pyžamo z bambusového vlákna?

Veľkým plusom u pyžamá z bambusového vlákna je, že je hypoalergénne a je teda vhodné pre každú ženu, ktorá má citlivú pokožku. Navyše je priedušné, pretože dokáže zachytiť a odviesť vlhkosť, je jemné a príjemné na dotyk. Medzi ďalšie výhody patrí, že v lete chladí a v zime hreje. V letných mesiacoch tak môžu ženy dosiahnuť zníženie telesnej teploty až o 3 stupne a naopak v zime dámy krásne zahreje.