Ako sa líši osuška od tradičného uteráka? Samozrejme vo veľkosti! Skutočné osušky sú vždy obrovské, oveľa väčšie ako naozaj veľké uteráky, minimálne 150 cm dlhé a 75 cm široké. Často sú oveľa väčšie. Vďaka tejto vlastnosti zakryjú celé telo a pohodlne sa používajú ako v kúpeľni, tak na pláži alebo v saune. Kto by nechcel zabaliť svoje mokré, trasúce sa telo do nadýchanej, mäkučkej osušky?

Farba a vzor

Okrem veľkosti je ďalšou dôležitou vlastnosťou osušiek farba a vzor. V ponuke nájdete osušky v naozaj pestrých farbách, v jemnejších farbách, ale aj pastelovo sfarbené kúsky. Ponuka vzoru osušiek je taktiež veľmi široká. Všeobecne platí, že každý berie do úvahy svoj vlastný vkus, rovnako ako vkus ostatných členov domácnosti a taktiež farebné riešenie kúpeľne.

Materiál osušky

Snáď jedným z najdôležitejších kritérií výberu je materiál a gramáž, pretože tieto vlastnosti určujú savosť osušiek. Medzi kvalitné osuškou zo savého materiálu a menej kvalitným uterákom s nižšou gramážou je obrovský rozdiel. Pokiaľ si chcete vybrať osušku prémiovej kvality, sú najlepšie savé materiály, ako je mikrobavlna, froté, bambus alebo modal. Vlastnosti najlepších osušiek sú vylepšené antibakteriálnu ochranu MICROBAN a sú hypoalergénne.

Gramáž osušky

Okrem materiálu je pri osuškách a uterákoch minimálne rovnako dôležitá aj gramáž, ktorá je laicky povedané priamo úmerná hrúbke uteráka. Pokiaľ si chcete vybrať naozaj kvalitnú bavlnenú osušku, začnite sa obzerať po tých okolo 500-650 g/m2!

Starostlivosť o osušku a pranie

Pokiaľ sme si kúpili kvalitnú prémiovú osušku a chceme, aby si dlhodobo zachovala svoje blahodárne vlastnosti, ako je hebkosť a vysoká savosť, potom by sme mali venovať pozornosť tomu, ako s ňou zaobchádzame. Týka sa to predovšetkým prania, pretože rozhodne nie je jedno na akú teplotu as akým oblečením perieme osušky a uteráky dohromady a podstatná je dokonca aj plnosť práčky. Kvôli dobrej savosti by sme sa mali vyvarovať používaniu aviváže, rovnako ako by sa osušky nemali žehliť! Pokiaľ dodržíme týchto pár pravidiel, budú kvalitné pohodlné osušky slúžiť našej rodine veľmi dlho.

Recycled Claim Standard