Ako vybrať správnu nočnú košeľu?

Ak si chceme kúpiť nočnú košeľu, mali by sme si najprv rozmyslieť, v ktorom ročnom období ju chceme nosiť. Na leto by sme mali voliť tenké nočné košieľky vyrobené z jemného, ​​vzdušného materiálu, ktoré výrazne znížia prehriatie tela, čo by mohlo ovplyvniť nepokojný spánok. Na druhú stranu, ak hľadáme nočnú košeľu, ktorú budeme môcť nosiť v zime, mali by sme sa uistiť, že je vyrobená zo silnejšieho materiálu, pretože si potom budeme istí, že nám počas spánku nebude zima.

Za úvahu tiež stojí to, či sa cítime lepšie v nočnej košeli, ktorá siaha ku kolenám, alebo dávame prednosť dĺžke košieľky až po členky. Tá nám síce pevnejšie zakryje telo, takže nám nebude zima, ale na druhú stranu nám viac obmedzí náš pohyb. Pri výbere nočné košele by sme mali venovať pozornosť tiež jej veľkosti. Na jednej strane by pre nás nemala byť príliš malá, pretože keď máme na sebe niečo upnutého, je ťažké sa cítiť pohodlne a získať pokojný a zdravý spánok. Ale na druhú stranu, ak je príliš voľná, môže sa nám v nej zle spať a to najmä ak nám skĺzne z ramien.

Nočné košieľky pre zvláštne príležitosti

Sú chvíle, kedy sa chceme aj počas spánku cítiť krásne a sexy. Práve pre takéto okamihy sú navrhované nočné košieľky zo saténu alebo čipky. Sú jemné, krásne sa prispôsobí našim tvarom a zároveň im dodajú sexy vzhľad. Preto sa oplatí mať vo svojom šatníku aspoň niekoľko takých sexy nočných košieľ. Väčšinou k nim máme aj zodpovedajúce župan, takže si košieľku môžeme obliecť aj keď budeme mimo posteľ.

Bez ohľadu na to, či si kupujeme nočné košieľky na zimu, leto alebo sexy, mali by sme sa vždy uistiť, že nám sedí veľkosť. Čím sú pohodlnejšie, tým lepšie sa v nich cítime a tým väčšia je šanca, že nám poskytnú pokojný a pohodlný spánok. Na jeho základe určite budeme mať nasledujúci deň viac energie, takže pre nás bude ľahšie čeliť všetkým veciam, ktoré tento deň prinesie.

Oplatí sa vedieť a hlavne vidieť, aké nočné košieľky sa nám ponúkajú. Vyskúšajte niekoľko z nich a overte si, ktorý materiál, strih a dĺžka vám najlepšie vyhovuje. Luxusné nočné košieľky z bambusového vlákna, či už jednoduché, s čipkou a alebo tie doplnené županom.