Aký je najlepší materiál pre župan

Župan je domáci odev, ktorý sa nám páči, je príjemný a vďaka tomu, že vykonáva praktické funkcie, ho veľmi radi nosíme po kúpeli. Hoci ho obliekame väčšinu času iba doma, stojí za to sa uistiť, že je jeho nákup premyslený, a že je samotný župan štýlový a 100% vyhovuje nášmu vkusu. Rozhodne sa oplatí mať vo svojom šatníku dokonca viac ako jeden župan, pretože ho môžeme potrebovať aj pri bazéne, v kúpeľoch alebo v hoteli. Preto záleží z akého materiálu je župan vyrobený!

Materiály pre výrobu županov

Keď navštívite náš obchod s elegantnými župany, nájdete tu obrovský výber produktov, čo sa týka farieb, štýlov, ale aj materiálov. Pre niekoho, kto vôbec nepozná materiály, to môže byť poriadny oriešok. Samozrejme najobľúbenejšie župany sú tie bavlnené. Sú totiž najteplejšie a tak ich chceme nosiť od zimy až do jari, každé ráno aj večer. Výhodou bavlny je, že keď je kvalitná, bude príjemne mäkká a dobre savá. Vďaka tomu dokonale ochráni telo pred chladom a vysuší zvyšky vody, ktoré na ňom zostali napríklad po sprche.

Keď hovoríme o bavlne, hneď spomeňme froté župany. Tento materiál je tiež veľmi obľúbenou voľbou pre župany visiace v našich skriniach. Vďaka špeciálnej metóde výroby tohto materiálu a mnohých slučkám, ktoré tvoria jeho povrch, je extrémne absorpčná. Froté župany sa nekrčia, sú veľmi savé a dobre izolujú teplo. Nie sú tak elegantné ako hodvábne alebo bavlnené župany, ale rozhodne sú moc príjemné a dokonale sa hodí pri pobyte v pohodlí nášho domova.

Ďalším materiálom používaným pri výrobe županov, je VELUR, ktorý je už niekoľko sezón jednou z najmódnejších látok. A to nielen pokiaľ ide o župany alebo iné odevy, ako sú mikiny alebo nohavice, ale využíva sa aj pri čalúnenie nábytku. Velúr vás chytí za srdce, pretože je to materiál, ktorý tým, že vyzerá veľmi exkluzívne, pripomína zamat. Ak teda hľadáme elegantný župan, môžeme si s istotou vybrať ten velúrový. Je mäkký a odolný, ale nie je tak savý ako froté alebo bavlna.

Keď hovoríme o elegancii, nemôžeme nespomenúť saténové a hodvábne župany. To sú župany, ktoré ocenia ako dámy, tak páni, keďže sa vďaka nim bude každý cítiť vkusne aj po rannej kúpeli a pri príprave raňajok. Satén je jemný, vzdušný materiál, ktorý máme radi najmä pre jeho lesk. Veľmi dobre priľne k telu a v lete dodáva pokožke príjemný pocit chladu. Jednou z najžiadanejších látok, aké poznáme je už spomínané hodváb. Vyrába sa z priadzí moruše alebo divokého priadky morušovej. Hodvábne nite sú veľmi odolné, nevsakujú vodu, dobre izolujú teplo a zároveň sa jedná o jemnú látku s krásnym leskom.

Aký župan by ste si teda mali vybrať?

Ak sa radi zabalíme do županov, ktoré sú jemné a cítime sa v nich príjemne, mali by sme si rozhodne vybrať župany z froté alebo bavlny. Tieto župany sa, okrem iného, ​​perfektne suší, čo je skvelé nielen doma, ale aj pri návšteve bazéna alebo sauny. Pokiaľ má byť župan kusom oblečenia, v ktorom sa máme cítiť elegantne, napriek tomu, že sme oblečení "doma", stojí za to si kúpiť kvalitné velúrové, saténové alebo bambusové župany. Ak chceme nosiť župan aj v teplejších alebo horúcich dňoch, bude najlepší satén a bambus.