Aký župan kúpiť pre módneho muža?

Muži, ktorí nosia župany, sa dajú rozdeliť do dvoch skupín. Do prvej patria tí, ktorí sa chcú po kúpeli alebo sprche zahriať, a do druhej potom tí, ktorí chcú byť štýloví aj pri pobyte doma. Tí prvý volí silné a našuchorené froté župany, zatiaľ čo tí druhí naopak elegantné, hodvábne. Ako vidíte, výber je pomerne široký a jedná sa iba o dva návrhy módnych a pohodlných pánskych županov.

Elegantný pánsky župan

Dnes sú pyžama, domáce oblečenie aj župany navrhnuté a vytvorené podľa mnohých vzorov, ktoré často tvoria veľmi elegantnú súčasť nášho šatníka. Ak muž nosí štýlové každodenné obleky a košele, prečo by aj doma nemal vyzerať dobre? S ohľadom na existenciu upravených a sebavedomých mužov vznikajú najelegantnejší modely županov. Tie sú vyrobené z velúru, česanej bavlny a mnohých ďalších veľmi kvalitných látok.

Elegantné a módne pánske župany majú zvyčajne veľmi starostlivo vykonanú povrchovú úpravu a sú šité s dôrazom na každý detail. Vyznačujú sa štíhlym strihom, ale aj vkusne zloženým golierom a zaujímavo zakončenými rukávmi. V takomto štýlovom županu je príjemnejšie začínať deň, raňajkovať a piť kávu a alebo sa v sobotu či nedeľu ráno potulovať po dome.

Najklasickejšia farby sú tiež najmódnejšie. Bez ohľadu na to, či je to biela, tmavo modrá, šedá, vínová alebo béžová, tlmené a nadčasové farby sú vždy dobrou a elegantnou voľbou. Ak si teda už muž zvolil vhodný strih i farbu, môže sa predsa len rozhodnúť, či si zvolí župan s kapucňou alebo bez nej. Župan s kapucňou bude perfektný pre mužov, ktorí sa po opustení vane alebo bazénu radi celí zakryjú. Kapucňa totiž dodá útulnosť a umožní vám ľahko vysušiť vlasy.

Aký materiál zvoliť?

Keď hľadáte župan, môžete sa riadiť nielen dobrým strihom, ale aj správnym materiálom. Je dobré, keď je župan módný a zároveň aj praktický. Teda savy a hebký na dotyk.

Župan z česanej bavlny bude veľmi dobrá voľba. Ide o tzv. prvotriednu bavlnu, ktorá je veľmi kvalitná, niekedy drahšia. Taká bavlna je výsledkom pomalého zvlákňovania veľmi dlhých bavlnených vlákien, ktoré v prirodzenom prostredí rastú v rovníkovom pásu. Česaná bavlna je veľmi príjemná na dotyk, odolná a má jemný lesk. Hoci župan vyrobený z takej bavlny nie je najlacnejší, jeho kvalita vyvažuje cenu. Jedná sa o skvelý nápad na elegantný darček pre štýlového muža.

Ďalšou obľúbenou látkou pre pánske župany je Modal, ktorý je tiež veľmi odporúčaný a dosahuje vysokej kvality. Jedná sa o celulózové vlákno, ktoré sa získava z bukového dreva. Modálne župany sa odporúčajú mužom, ktorí dbajú na prírodné prostredie. Modal je totiž tkanina, ktorá spotrebováva relatívne málo vody. Je teda žiadaná, pretože môže absorbovať až o 50% viac vlhkosti ako bavlna. Okrem toho je vzdušná, priedušná a poskytuje telu 100% pohodlie. Modálný župan je neoceniteľný, najmä v lete, keď sú vonkajšie teploty veľmi vysoké.

Odporúčané produkty1