Deti sa učia napodobňovaním dospelých. Veľmi často chcú vyzerať a robiť to, čo robia ich rodičia. Učenie asimiláciou je extrémne prirodzené, ale vyžaduje aj veľkú dávku sebaovládania rodičov, vďaka čomu je potom ľahké vštepiť deťom správne návyky týkajúce sa stravovania, hygieny a obliekania. Ako rodičia by sme mali deťom umožniť tento druh napodobňovanie a zároveň sa starať o ich vyvíjajúci sa organizmus a jemnú detskú pokožku. O jej zdravý vývoj sa staráme aj tým, že prispôsobujeme oblečenie potrebám ich pokožky. Ak my sami trávime čas v pohodlných, teplých županoch, zahrnite do tohto veľkého potešenia i naše deti. Nie je nič rozkošnejšieho než malí, ktorí sa snažia napodobniť, aké to je byť dospelými. Župan navyše ochráni dieťa pred zimou po teplej kúpeli, než pôjde spať a môže byť skvelým darčekom pre dieťa, ktoré iste ocení, že dostalo "dospelý" darček.

Aký materiál zvoliť?

Najlepším materiálom pre jemnú detskú pokožku je 100% česaná bavlna. Poskytuje pohodlie a máme záruku, že detská pokožka bude môcť voľne dýchať. Takisto stojí za to venovať pozornosť látkam s antibakteriálnou ochranou, čo bude v prípade detských výrobkov ďalšou výhodou. Mimo to by sme sa mali pozerať na kvalitu spracovania, pretože ak sa župan používa v jednom kuse, môže byť práve ona počas večerného šialenstva rozhodujúca. Materiál, ktorý by sme mali zvážiť pri výbere správneho županu pre dieťa, je tiež flis, ktorý sa bude skvele hodiť najmä v zime. Jedná sa o na dotyk veľmi príjemný materiál, ktorý poskytuje optimálny tepelný komfort. Detské verzie oplývajú farebnými vzormi, obľúbenými postavičkami alebo rozprávkovými motívmi i ďalšími radostnými tvary. Okrem typických večerov doma, môže byť pre deti župan užitočný tiež počas učenia plávania pri bazéne. V takom prípade potom budú lepšie materiály, ktoré dobre absorbujú vodu, ale zároveň sú tepelnoú bariérou a môžu tak chrániť pred nachladnutím.

Aký model bude pre dieťa najvhodnejší?

Detské župany sú k dispozícii v rôznych dĺžkach - od krátkych modelov, cez modely do stehien, až po členky. Táto voľba závisí na rýchlosti rastu dieťaťa, ale aj na jeho temperamentu. Energickejšie deti by mali mať o niečo kratší župan, pretože ak by bol príliš dlhý, mohlo by dôjsť k zakopnutiu o jeho okraj. Na našom webe nájdete mnoho modelov a dĺžok. Veľkou výhodou okrem kvality a pozornosti k detailu, je u nás tiež vhodná hrúbka tkanín, z ktorých sú župany vyrobené, čo umožňuje udržiavať tepelnú pohodu. Široká škála farieb a vzorov určite uspokojí vkus Vášho dieťaťa, vďaka čomu budú večerné rituály pred spaním oveľa príjemnejšie. Pri výbere produktov pre deti navyše stojí za to skontrolovať ponuku nočného oblečenia a županov určených dospelým.

Recycled Claim Standard