Hľadáte originálny darček pre ženy k MDŽ?   💛   Zľavový kód -10% na dámske pyžamá a nočné košieľky:  2024MDZ

Elegantné uteráky, pekne upravené a vyrobené z najlepších materiálov, sú jedným z najlepších tipov na darčeky. Je to typ darčeka, ktorý len ťažko prehliadnete, pretože sadu exkluzívnych kúpeľňových doplnkov bude vždy potrebovať každý. Často ich teda vyberáme ako darček ku Dňu matiek, Dňu otcov, obdarúvame nimi babičky a starých  rodičov, obľúbených kamarátov pri príležitosti narodenín, svadieb a mnohých ďalších príležitostí. Aké uteráky vybrať za darček a čo zvážiť pri výbere tých najkvalitnejších uterákov? 

Ako vybrať tie najkvalitnejšie uteráky?

Absorpcia je najžiadanejšou vlastnosťou každého uteráka, ktorá je nasledovaná mäkkosťou. Pokiaľ teda hľadáme pre niekoho elegantný darček, oplatí sa tieto dve vlastnosti zvážiť. Dokonalým darčekom sú uteráky, ktoré nájdete v exkluzívnych hoteloch - husté a veľmi savé. Takéto hotelové uteráky obvykle vážia 55 g, sú veľmi odolné a veľmi dobre sajú vlhkosť. Ich ďalšou prednosťou je, že sú extrémne príjemné na dotyk, ale aj dosť ťažké. Ide o najelegantnejší typ uterákov, aj keď treba pamätať na to, že po kúpaní oveľa dlhšie schnú a navyše zaberú pomerne dosť miesta v kúpeľňovej skrinke.

Pri výbere perfektných uterákov ako darčeka sa oplatí vybrať tie, ktoré sú vyrobené zo 100% bavlny. Tento typ tkaniny najlepšie saje vodu, je tiež mäkký na dotyk a môžu ho používať aj alergici. Plne bavlnené uteráky sú veľmi príjemné na dotyk, nedráždia pokožku, veľmi dobre sajú vodu, môžu ich používať aj deti, je možné ich prať na vysoké teploty a navyše sú šetrné k životnému prostrediu, pretože sú vyrobené zo 100% prírodného materiálu. To je rad výhod, ktoré jasne naznačujú, že uteráky z kvalitnej bavlny sú skvelým spôsobom, ako obdarovať blízkeho.

Za pozornosť stoja aj bambusové uteráky, ktoré sú tiež skvelým darčekom. Zaujímavé je, že bambusové uteráky absorbujú až 3x viac vody ako tie bavlnené. Je to tiež dobrý variant, ak chcete, aby uterák rýchlo schol a bol príjemný na dotyk. Bambusové uteráky sú mäkké a ich látka má elegantný jemný lesk, čo je tiež žiaduca vlastnosť, keď chceme niekoho obdarovať niečím elegantným. Bambusové vlákno je klamne podobné hodvábu, ale iba na pohľad - pokiaľ ide o odolnosť, je oveľa pevnejšie a odolnejšie, čo má v prípade často používaných osušiek tiež veľký význam.

Personalizácia uterákov pre každú príležitosť

Veľmi častým postupom, keď niekoho obdarovávate uteráky, je ich personalizácia. Ide o skvelý nápad, ktorý zdôrazňuje fakt, že darček je zakúpený 100% pre toho, komu ho venujeme a zdôrazňuje jeho jedinečnosť. Takéto uteráky môžu mať napríklad vyšité iniciály alebo krstné meno danej osoby. Často sa tiež rozhodujeme pre nejaké vtipnejšie heslá, napr. „Najlepšia žena“, „Kráľovná babička“, „Sexy telo“ atď. Darčekové osušky sa najlepšie obdarovávajú v ozdobnej krabičke, previazanej elegantnou stuhou.

Recycled Claim Standard