Hľadáte originálny darček pre ženy k MDŽ?   💛   Zľavový kód -10% na dámske pyžamá a nočné košieľky:  2024MDZ

Aj keď výrobcovia ponúkajú sezónu od sezóny zhruba rovnaké základné typy pánskych pyžám, ich rozmanitosť je teda pomerne malá, trendy sa vyvíjajú. Sezónu od sezóny, z roka na rok sa materiály, vzory a rôzne zdobenia menia.

Hlavné rozdelenie pánskych pyžám je podľa dĺžky rukávu

V oblasti pánskych pyžám existujú predovšetkým dve jednoduché verzie: krátky rukáv a dlhý rukáv. Pánske pyžamá s krátkym rukávom sa používajú počas teplejších období, zatiaľ čo pánske pyžamá s dlhým rukávom sa používajú v chladnejších mesiacoch, v zime.

V obchodoch nie sú pánske pyžamá s dlhým rukávom a krátkymi nohavicami veľmi bežné, aj keď logicky, varianty trička s krátkym rukávom a dlhými nohavicami a dlhým rukávom a krátkymi nohavicami je možné obmieňať podľa individuálneho vkusu, chuti a príležitosti. Ďalším typom pánskeho nočného úboru sú potom aj pánske nočné košele.

Štýly pánskych pyžám

Jedným z najznámejších pánskych pyžam je klasické pánske pyžamo so zapínaním na gombíky, ktoré sa najviac podobá košeli. Vzhľadom k radu gombíkov na prednej strane sa pyžamo ľahko oblieka a vyzlieka, býva vybavené golierom a vreckami, takže je vhodné na uloženie drobnejších predmetov alebo vreckoviek. Okrem milovníkov klasickej pánskej módy je obľúbeným štýlom obzvlášť staršie vekové kategórie.

Ďalšou veľkou kategóriou sú pyžamá vo verzii trička s krátkym a dlhým rukávom, ktoré sa dajú zohnať vo vyššie podrobne vysvetlených kombináciách. Patria medzi ne konzervatívnejšie a vcelku asertívne, moderné kúsky. Našťastie sa z tohto typu dajú kúpiť aj samostatné pyžamové nohavice, ktoré skombinujete s akýmkoľvek pyžamovým vrchom alebo obyčajným bielym tričkom.

Tretím typom, s rastúcou obľubou sú pánske nočné košele. Niektorí muži tento štýl milujú, pretože je neuveriteľne praktický a pohodlný. Ľahko sa zdvíha a vyzlieka, a napriek tomu umožňuje vzdušné nosenie. Keď sa nad tým viac zamyslíme, muži majú tento typ oblečenia na spanie v skutočnosti radi z rovnakého dôvodu ako dámy...

Materiál a vzory pánskych pyžám

Materiálovo sú pánske pyžamá prevažne bavlnené. Materiál 100% bavlna zaistí pohodlné nosenie v zime aj v lete, nech už je štýl pánskeho pyžamá akýkoľvek.

Medzi pánskymi pyžamami sa stále držia klasické vzory a farby. Zároveň sa začali objavovať aj modernejšie odevy s výraznejšími vzormi a farbami. Niekedy v elegantnejších, inokedy vtipných, veselých smeroch. Dá sa povedať, že tieto trendy platia ako pre základné, nízkonákladové sériovo vyrábané produkty, tak aj pre exkluzívne pánske pyžamá prémiovej kvality.

Recycled Claim Standard