Pri akej teplote prať uteráky a ako sa o nej správne starať?

Ako sa správne starať o uteráky?

Ak chcete svoje uteráky používať čo najdlhšiu dobu, stojí za to sa o nej starať čo najlepšie. To dosiahnete pomocou dodržiavania niekoľkých jednoduchých pravidiel týkajúcich sa ich prania, ktoré zabráni strate farby a absorbovaniu vlhkosti, a tiež ich udrží krásne voňavé. Po zakúpení nového uteráka je nutné ho vyprať, pretože neabsorbuje vlhkosť a mali by sa z neho zmyť ako všetky chemikálie z výroby, ako aj akákoľvek kontaminácia z prepravy a z uloženia v regáli. Okrem dodržiavania odporúčaní výrobcu na štítku a vhodného oddelenia nielen z hľadiska farieb, ale aj teploty, by sme mali pamätať aj na to, aby nebol bubon práčky úplne naplnený a mohli sa tak k nemu voľne dostať pracie prostriedky a voda.

Na koľko stupňov prať uteráky?

Správne pranie je nevyhnutné pre dlhú životnosť uterákov. Teplota prania závisí od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Najbežnejšie teplota prania u uterákov je 40 - 60 ° C. Ak neprevádzkujeme hotel, nemali by sme uteráky vyvárať pri teplote 90 ° C, pretože tým strácajú nadýchanosť a materiál sa rýchlejšie zhoršuje. Prací prášok, ktorý použijeme, by mal byť taký, aby sa ľahko opláchnul a rozpustil vo vode. Teda jeho rôzne tekuté verzie, gély alebo prác kapsule. Dôležité je tiež nezabudnúť na zvolenie správnej varianty, či na bielu bielizeň alebo pre farby. Pri praní uterákov by sme nemali pridávať aviváže a rôzne zmäkčovadlá, pretože majú negatívny vplyv na absorpciu vlhkosti.

Ak chcete zvýšiť mäkkosť uterákov a zbaviť sa nepríjemného zápachu vlhkosti, môžete si na bielizeň občas pridať pohár bieleho octu alebo pol pohára jedlej sódy. Uteráky by sa mali vymieňať pomerne často a v zle vetraných kúpeľniach, vďaka vlhkému prostrediu citlivému na rast baktérií, dokonca každé 2/3 dni. Najlepšie je ich sušiť na čerstvom vzduchu, ale nie na príliš slnečnom mieste. Zavesiť by sa mali tak, aby nedochádzalo k ich pokrčenie, pretože uteráky sa nežehlia. Žehlenie totiž splošťuje ich vlákna, vďaka čomu by boli menej nadýchané a savé. Najlepšie je si vybrať kvalitný uteráky zo 100% bavlny, ktoré nájdete v celej ponuke SoftCotton.sk.

Široká škála farieb a výber vzorov, ktoré ponúkame uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. A čo viac, nájdete tu uteráky z antibakteriálneho a tiež bambusového vlákna, ktoré je hypoalergénne, a preto je vhodné pre ľudí s citlivou pokožkou.