Pyžamo alebo nočné košele?

Možno si to nie každý uvedomuje, ale výber toho, v čom spíme, je veľmi dôležitý. A to nielen z dôvodu pohodlia, ale aj kvôli nášmu zdraviu. Veľmi často to, v čom spíme, záleží na tom, čo sa nám práve v obchode páči. Pekný vzhľad pyžamá a nočných košieľok by však mal ísť ruka v ruke s pohodlím a komfortom. Aj keď mnoho žien má rado štandardné pyžamá, teda dlhé nohavice alebo kraťasy a tričko, z hľadiska zdravia sú lepšie nočné košieľky. Čo si teda vybrať a v čom spať, aby sme sa aj pri spánku cítili príjemne? 

Na čo si dať pozor pri nákupe nočnej bielizne?

Pokiaľ nám záleží na plne zdravom spánku, prvá košieľka alebo pyžamo nájdené na ramienku pre nás nemusí byť to najvhodnejšie. Rovnako ako pri ostatných odevoch, ktoré nosíme, je najdôležitejšie najprv skontrolovať zloženie materiálu. Ten totiž ovplyvňuje, či bude naša pokožka voľne dýchať a či sa nám bude pohodlne spať. Jednoznačne najlepšími materiálmi sú prírodné materiály, ktoré umožňujú telu dýchať, teda bavlna, hodváb, viskóza, bambus atď. Rozhodne je lepšie sa vyhnúť spánku v umelých pyžamách alebo polyesterových košieľkach. Prípadná malá prímes umelých prísad je prijateľná, pretože často ovplyvňuje lepšiu pružnosť materiálu, a tým aj celkový komfort pri nosení a spaní.

Pyžamo aj nočné košele by nemali byť tesné. To však neznamená, že musí byť hneď beztvaré. Naopak aj voľné pyžamá alebo košieľky pekne odhaľujú ženské tvary. Stačí si vybrať niečo, čo sa hodí k vašej postave. Čoho by sme sa mali vyvarovať, sú prípadné výstuhy v poprsí, ale aj ďalšie vsadky tohto typu, ktoré výrazne znížia mieru pohodlia danej nočnej bielizne.

Nočná košieľka – najzdravšia voľba

Pre mnoho žien znamenajú nočné košieľky to najväčšie pohodlie, a preto si nedokážu predstaviť spanie v ničom inom. Áno, košele sú jednoznačným synonymom komfortného spánku, ale aj spodná bielizeň, ktorá je zdravá. Dnes máme obrovský výber nočných košieľok - jednoduché košieľky s rukávmi, viac sexy s čipkou a ramienkami, košieľky zvodne odhaľujúce nohy atď. Pri výbere správnej bielizne sa oplatí venovať pozornosť zloženiu materiálu. Čím prirodzenejšie, tým lepšie.

Na Softcotton.sk nájdete širokú škálu nočných košieľok, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie, ale aj strihy, ktoré vám umožnia cítiť sa ultra-žensky a zvodne. Naše košieľky sú vyrobené zo 100% bambusového vlákna, ktoré je vďaka svojim vlastnostiam ideálnym materiálom na spanie. Výskumy ukazujú, že bambusový materiál absorbuje až trikrát viac vlhkosti ako tradičná bavlna. Bambusové nočné košieľky sa nám budú skvele hodiť v lete, keď je horúco alebo pri chorobe, keď nás trápia horúčky. Bambus má aj protiplesňové, antibakteriálne a dokonca antistatické vlastnosti.

Bambusové pyžamá a nočné košieľky našej výroby sú teda cestou k zdravému a pohodlnému spánku a pocitu 100% ženskosti aj v noci. Pokiaľ aj napriek tomu dávate prednosť bavlne, v našej ponuke nájdete tiež, na dotyk veľmi príjemné, pyžamá a nočné košieľky vyrobené zo 100% bavlny.